top of page

СПЕЦПРОЄКТ

monobank —

новинки та досягнення
5 року роботи

monobank виповнилося 5 років. В його черговий день народження ми вирішили нагадати, якими новинками та досягненнями monobank відзначився протягом цього непростого року.

11.01.2022 - замовлення пластику «єПідтримка»

11.01.2022

Замовлення пластику «єПідтримка»

Починаючи з 11 січня, клієнти mono можуть замовляти пластикову картку «єПідтримка», на яку зараховуються кошти від держави у рамках програм допомоги українцям. Для цього у застосунку потрібно обрати свою картку «єПідтримка» (якщо її немає — оформити), висунути картку свайпом вліво і там у меню обрати «Випустити пластикову картку». Сам випуск безкоштовний, необхідно сплатити лише тариф за її доставку Новою Поштою.

Усього клієнти mono оформили 2,36 млн карток «єПідтримка», та отримали на них майже 2 млрд гривень виплат, 620 млн із яких вже витратили.

card.png
24.01.2022 - сервіс для торгівлі акціями mono invest

24.01.2022

Сервіс для торгівлі акціями mono invest

Наприкінці січня співзасновник mono Олег Гороховський оголосив про старт передзамовлень на mono invest — окремий застосунок, за допомогою якого клієнти можуть торгувати акціями іноземних компаній. Лише за першу добу його завантажили понад 7000 разів та було відкрито понад 1500 інвестиційних рахунків. Найпопулярніші цінні папери, якими цікавились українці після старту його роботи, — Apple, CenturyLink та Vanguard 500 Index Fund ETF. Ще через 4 дні кількість завантажень зросла в 11 разів, а станом на середину лютого у mono invest вже було понад 20 000 клієнтів.

img-2-2.png
25.01.2022 - підпис у Дія

25.01.2022

Підпис у Дія

У січні у застосунку monobank запрацювала ще одна корисна фішка. Розробники інтегрували у нього сервіс «Дія.Підпис». Із його допомогою прямо у смартфоні можна підписувати електронні документи своїм кваліфікованим цифровим підписом. Для цього треба обрати pdf-документ, що має бути підписаний ЕЦП, натиснути «Поділитися», у переліку програм обрати застосунок mono та натиснути «Підписати в Дія». Після цього автоматично відкривається застосунок Дія (він також має бути встановлений на смартфоні), в якому треба також натиснути «Підписати». Все. Далі підписаний документ можна пересилати іншим адресатам через електронну пошту або за допомогою месенджерів.

24.02.2022 - ​англомовна сторінка для донатів ЗСУ

24.02.2022

Англомовна сторінка для донатів ЗСУ

З перших днів війни monobank створив англомовну сторінку, за допомогою якої можна задонатити для ЗСУ з-за кордону. Менш ніж за добу через неї надійшло майже 10 мільйонів гривень, а за тиждень ця сума зросла вп’ятеро. Зараз вона перевищує 58 мільйонів гривень. Через неї свої благодійні внески зробили люди з майже 100 країн.

img-4-2 (1).png
28.02.2022 - патріотичні скріни для карток

28.02.2022

Патріотичні скріни для карток

Ця новинка більше пов'язана з візуальною естетикою, а не з функціональністю, як такою. Наприкінці лютого розробники monobank додали декілька патріотичних скінів для карток, які можна додати в електронні гаманці Apple Pay та Google Pay. Щоб «переодягнути» картку, потрібно зайти в налаштування картки, згорнувши ліворуч, зайти в меню «Разом до перемоги», обрати новий дизайн та натиснути «Застосувати». Після цього картка у гаманці виглядатиме цікавіше.

img-5-1.png
17.03.2022 - благодійні банки

17.03.2022

Благодійні банки

Спочатку у розділі «Накопичення» в застосунку mono з'явилися лише три благодійні Банки, через які можна було донатити на адресу Української Армії, у фонд «Повернись живим» та просто передавати кошти на благодійність. Згодом їх кількість в розділі почала стрімко зростати. Зараз їх створено вже понад сотні.

 

Чому так? Бо це унікальний сервіс накопичення, в якому можна налаштувати декілька різних способів поповнення. Тому свої «Банки» в monobank відкрили всі відомі благодійні фонди. Зокрема, у легендарному зборі Сергія Притули та Ігоря Лачена «Народний Байрактар» 26,5% грошей було зібрано саме через «Банки». Фактично, завдяки ним було зібрано коштів на один із Байрактарів. Загалом, через інструменти monobank із початку війни було зібрано понад 4 млрд грн.

img-6.jpg

22.03.2022

22.03.2022 - опікунський контроль

Опікунський контроль

Дуже корисна функція, яка дає третім особам контроль за карткою клієнта. Звісно, за згодою останнього. Навіщо це потрібно?

 

«Опікунський контроль» стане у нагоді людям похилого віку, які невпевнено почуваються у світі онлайн-платежів. Із його допомогою вони можуть довірити керування своїм рахунком комусь із близьких. Функція може стати в нагоді і тим клієнтам, хто, наприклад, тимчасово або постійно перебуває в регіоні, де немає стабільного інтернет-з'єднання, без якого немає можливості розпоряджатися своїми грошима на картці monobank. Але підключивши «Опікунський контроль», можна доручити це довіреній особі.

Для активації функції потрібно зайти в «Параметри картки» –> «Керування доступом до картки» –> «Створити QR код».

31.03.2022

31.03.2022 - «Підвішена» кава для ЗСУ

«Підвішена» кава для ЗСУ

Цікавий спільний проєкт monobank та київських закладів «Завертайло» і Honey. Суть наступна: кожен бажаючий може сплатити за їжу та напої для українських військових, поліцейських, медиків або пожежних, які потім зможуть пригоститися цими смаколиками. В перший же день каву та солоденькі десерти смакували тисячі захисників.

03.04.2022

03.04.2022 - доставка карток Європою

Доставка карток Європою

З початку квітня у поточних клієнтів, які виїхали за кордон і яким потрібно зробити перевипуск картки, замовити другу картку, або у людей, які відкрили рахунок у monobank, з’явилась можливість замовляти доставку картки Європою через Службу турботи mono.  Відбувається вона протягом 5 робочих днів. Вартість доставки по Польщі — 10 злотих, по Європі - вдвічі дорожче. 

img-9.jpg
28.04.2022 - придбання облігацій

28.04.2022

Придбання облігацій

Починаючи з кінця квітня, всі користувачі застосунку mono можуть купляти в ньому військові облігації. Як і все у mono, робиться це дуже просто в пару свайпів пальцем: треба перейти в меню «Накопичення» і натиснути кнопку «Купити облігації». Комісія за таку операцію відсутня, мінімальна кількість — 1 облігація вартістю 1000 гривень, мінімальний термін — 6 місяців.

 

За перші 5 днів після появи цієї функції клієнти купили понад 230 тисяч військових облігацій на суму 230 мільйонів гривень. Через 11 днів сума інвестицій становила вже 500 мільйонів, а через місяць — 1 мільярд гривень.

img-10.png

02.05.2022

02.05.2022 - виписка по рахунку

Виписка по рахунку: зміна категорій та групування по тегам

На початку травня розробники додали у застосунок mono можливість змінювати категорії у виписці та групувати їх за допомогою #тегів. Фішка дуже корисна насамперед для тих людей, хто аналізує свої витрати та веде домашню бухгалтерію. Адже відомо, що у підсумку до найбільших витрат призводять саме дрібні і на перший погляд непомітні витрати. 

img-11.jpg
15.05.2022 - інтернет-еквайринг

15.05.2022

Інтернет-еквайринг

В травні mono оголосив про запуск інтернет-еквайрингу для підприємців, які продають товари або послуги онлайн. Їм запропоновано гнучкий набір інструментів, який дозволяє налаштувати прийом платежів на сайті, в інтернет-магазині або в мобільному застосунку, та підходить для будь-яких цілей та форм бізнесу:

  • від збору донатів до інтернет-магазину;

  • від найпростіших шаблонних онлайн-вітрин до сторінок із індивідуальними дизайнерськими рішеннями;

  • від ФОПів до благодійних фондів.

Причому, вартість однієї еквайрингової транзакції становить 1%, що менше, ніж у середньому по ринку.

img-12-1.png

08.06.2022

08.06.2022 - забавні екрани з помилками

Забавні екрани з помилками

Хоча помилки у застосунку monobank виникають дуже рідко, але розробники підготувались і до таких ситуацій. З липня місяця помилки в ньому виглядають ось так:

img-13.jpg
img-13-2.jpg
img-13-3.jpg

19.06.2022

19.06.2022 - збір на дрони-камікадзе Warmate

Збір на дрони-камікадзе Warmate

В червні monobank відкрив спеціальну магічну Банку, присвячену круглій цифрі — 6 мільйонам клієнтів. Кошти, зібрані на неї, пішли на закупівлю польських ударних дронів-камікадзе Warmate. Всього було зібрано 64 млн гривень, 6 із яких задонатив сам monobank. Один комплекс (20 дронів) вже переданий Збройним силам України, ще один на підході. 

line1-2.png

23.06.2022

23.06.2022 - валютні картки для витрат на відрядження

Валютні картки для витрат на відрядження

Влітку ФОП, які обслуговуються в monobank, отримали змогу використовувати валютні картки для витрат на відрядження. Якщо ви перебуваєте за кордоном, то зможете витрачати свої кошти на витрати на відрядження просто з рахунку ФОП через Apple/Google Pay або знімати готівку. Операції проходять у валюті рахунку або за картковими курсами, які кращі за прямий продаж валюти ФОПами у застосунку. Картка доступна на екрані валютного рахунку ФОП.

cards.jpg

02.08.2022

02.08.2022 - купівля валюти під депозит

Купівля валюти під депозит

З 21 липня НБУ дозволив банкам продавати громадянам безготівкову валюту з подальшим розміщенням на депозит терміном від трьох календарних місяців без права дострокового розірвання в межах щомісячного ліміту 50 тисяч гривень. monobank одним із перших на ринку запровадив таку послугу. Лише за першу добу після цього клієнти придбали валюти на понад $9 млн та уклали понад 11 тисяч депозитних договорів.

 

Механізм простий: клієнт щомісяця може купувати валюту в межах дозволеного ліміту за курсом міжбанку, який є суттєво нижчим за готівковий, з подальшим розміщенням на вклад від трьох місяців. По закінченню терміну договору кошти у валюті вкладу разом із відсотками в повному обсязі доступні для використання.

03.08.2022

03.08.2022 - зелена картка

Зелена картка

На початку серпня у застосунку mono з’явилась можливість купівлі поліса Зелена картка. Це обов'язкове страхування транспорту у разі виїзду на ньому в Європу. Поліс покриває витрати третіх осіб у разі ДТП, спричиненого з вини застрахованої особи. По суті — автоцивілка за кордоном.

 

Щоб купити поліс, потрібно у меню «Ще» —> «Автострахування» обрати «Купити Зелену картку», вказати свої реквізити, номер авто, період дії поліса та обрати страхувальника. Після покупки поліс можна додати до гаманця Apple/Google Pay.

img-15.png

04.08.2022

04.08.2022 - PFM або управління особистими фінансами

PFM або управління особистими фінансами

Ще одна гарна новина для людей, які прагнуть тримати свій бюджет під контролем. У серпні mono оновив розділ PFM, за допомогою якого проаналізувати його можна у декілька кліків. Усі операції поділені на основні блоки: витрати, накопичення, перекази на свої картки, надходження. Можна аналізувати транзакції як за однією, так і за декількома картками одночасно. 

img-18.jpg

26.08.2022

26.08.2022 - відповідь на платіж

Відповідь на платіж

Розробники застосунку вміють чути своїх клієнтів. Бо ті дають багато корисних порад щодо того, як зробити його ще зручнішим. Тому, в одному із серпневих оновлень з’явилась функція, яку в ньому хотіли бачити багато користувачів: можливість відповісти коментарем або емоджі на вхідний платіж. Цей коментар потім з’явиться у виписці відправника. Переписка у месенджері «Гроші отримав? Так, дякую!» більше не обов’язкова. Нібито, проста річ, але саме такі фішки роблять застосунок зручним.

02.09.2022 - ліміт витрат за кордоном

02.09.2022

Ліміт витрат за кордоном

Тут все просто. У застосунку з’явилася інформація про залишок ліміту для витрат за кордоном, який наразі встановлений НБУ. Тим, хто витрачає багато за межами країни, буде корисно.

13.09.2022 - застосунок без російської

13.09.2022

Застосунок без російської

У вересні monobank позбавився російської мови у своєму застосунку, залишивши українську та англійську. «Російська мова асоціюється з тими, хто вбиває, гвалтує, грабує, і тими, хто вважає, що «не всё так однозначно». Тому я хочу припинити думати цією мовою, або хоча б навчитися гарно говорити українською – мовою сміливих і вільних людей», – зазначив Гороховський, розповідаючи про це нововведення. 

ua.jpg

30.09.2022

30.09.2022 - аналітика зарахувань на Банку

Аналітика зарахувань на Банку

Починаючи з жовтня, волонтери, які збирають гроші на потреби ЗСУ та інші благодійні проєкти за допомогою Банок від mono, можуть отримувати інформацію по донатам: скільки грошей зайшло за посиланням, скільки за номером банки та регулярними платежами. Від кого вони прийшли: від клієнтів моно, з інших українських або закордонних банків. Це дозволяє зрозуміти, які інструменти працюють для зборів найкраще. 

14.10.2022

14.10.2022 - збір на «Ловця Шахедів»

Збір на «Ловця Шахедів»

Це останній амбітний волонтерський проєкт, реалізований завдяки Банкам від mono. В середині жовтня Олег Гороховський оголосив про новий великий збір, організований разом із фондом UNITED24 та волонтером Ігорем Лаченковим — на придбання «Ловця Шахедів». Зі слів Гороховського, «це така фігня, що робить дрон сліпим, він намагається піднятися на безпечну висоту, а далі збивається нашими ППО». Один ловець коштує близько 50 мільйонів гривень. Огранізатори планували зібрати кошти на 2 таких пристрої, але їх очікування були перевершені. Всього за 3 доби вдалося зібрати понад 152 мільйони.

Віримо в ЗСУ 💪! Все буде Україна!

monobank — проєкт, який зміг зробити нудний світ фінансів цікавим. Він постійно примудряється знаходити та реалізовувати в ньому нові корисні фішки, втілювати в життя масштабні соціальні проєкти. У нинішні складні часи це особливо важливо. Незважаючи на труднощі, проєкт зростає і, як і вся Україна, стає сильнішим.

minfincomua-logo-gre (1).png
  • Facebook social
  • Twitter social
  • YouTube social
  • Instagram social
  • Telegram social

Приєднуйтесь до нас в соц. мережах

Валюта

Фінанси

Про Minfin.com.ua

​© 2008-2024 ТОВ "МiнфiнМедiа". Код ЕГРПОУ: 35506859

Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки з гіперпосиланням виду: www.minfin.com.ua
Телефон: (044) 392-47-40
Дзвінок в межах території України з усіх номерів операторів мобільного та міського зв'язку за тарифами операторів
Графік роботи: понеділок - п'ятниця з 09:00 до 18:00
Юридична адреса: Україна, Київ, Вадима Гетьмана, 1-Б, 3 поверх

bottom of page