top of page

ПРОМО

Як вибрати банк для ФОП ІТ

Не секрет, що багато хто з українських IT-фахівців співпрацює із своїми роботодавцями як фізичні особи підприємці. А кожен ФОП, як відомо, повинен мати розрахунковий рахунок в банку. Разом із Sense Bank ми розкажемо, які у IT-фахівців є вимоги до обслуговуючого банку та чому відкрити такий рахунок саме в Sense — гарна ідея.

scrolldown.gif

IT-ринок в Україні

1-screen.gif

ІТ-галузь є однією з провідних індустрій української економіки та стрімко зростає щороку. За останні 6 років частка експорту комп'ютерних послуг у ВВП зросла з 1,8%  до 3,5%, а загалом в експорті послуг – з 13,4% до 37,8%. За підсумками десяти місяців 2022-го ІТ-галузь принесла в економіку України $6 млрд експортної виручки та попри розв’язану росією війну досягла 10% зростання у порівнянні з попереднім роком. 

 

Не секрет, що серед IT-фахівців поширена практика працевлаштування як фізособи-підприємці. А кожен ФОП має зареєструватися у податковій та відкрити рахунок у банку. Але який банк обрати?

Чого ФОП ІТ чекають від банку

IT-фахівці – це технологічно прогресивні клієнти, саме тому діджиталізація банківських процесів (можливість вирішити всі питання віддалено та в кілька кліків) є для них найважливішою вимогою.

 

Не менш важливі для фізичних осіб-підприємців, які працюють у сфері ІТ й умови валютообміну, оскільки багато IT-фахівців отримують дохід в іноземній валюті. Завжди є можливість продати валюту та переказати кошти на особистий рахунок. Але якщо після переказу на особистий рахунок виникає потреба купити валюту для подальшого розміщення на депозит, тоді з’являється подвійна конвертація. А такі умови вкрай невигідні особам, які отримують дохід в іноземній валюті.

 

Також представників IT сфери цікавлять умови, за яких проводиться операція: чи будуть курсові втрати, комісія та чи можна обміняти валюту в будь-який час доби. Для фахівців ці фактори є одними з визначальних при виборі банку.

2-screen.gif

Крім цього, особливу увагу представники IT-сфери приділяють таким умовам:

 

 • вартість відкриття та обслуговування рахунку;

 • комісія при переказі грошей на рахунки в інших банках;

 • комісія за зняття коштів з ФОП-рахунку;

 • комісія при переказі коштів з ФОП-рахунку на особисту картку.

 

Що стосується бажаних привілеїв, це наявність персонального обслуговування – індивідуального підходу та якісного сервісу.

Де ФОП ІТ відкрити рахунок

3-screen.gif

Простота та діджиталізація банківських процесів є для IT-фахівців найважливішою вимогою. Одним з тих, хто спростив максимум банківських процесів для підприємців є Sense Bank.

 

Раніше ФОП-клієнти були вимушені використовувати два окремі додатки: звичайний Alfa-Mobile Ukraine для фізосіб та Ок, Альфа!, у якому велися рахунки ФОП. Зараз в єдиному цифровому банку Sense SuperApp реалізовано функцію «2 в 1» – підприємницькими рахунками та картками фізособи можна управляти в одному застосунку. Це позбавляє клієнтів від зайвих програм у телефоні, а також логінів/паролей до них.


Для IT-підприємців банк розробив спеціальний тарифний пакет Lead, що покриває максимум потреб ФОП IT. Так, у рамках пакету банк пропонує безкоштовне відкриття рахунку у національній чи іноземній валюті, причому зробити це можна онлайн, без візиту до відділення.

Крім того, для IT-підприємців пропонується:

 • безкоштовне відкриття рахунків

 • пакетне обслуговування – 50 грн. в місяць

 • продаж валюти без комісії 24/7

 • безкоштовний переказ на особисту картку в Sense Bank

 • безкоштовні платежі в межах України

 • безкоштовне внесення готівки на рахунок у банкоматах Sense Bank та терміналах партнерів.

 

Окремий комплексний пакет послуг банк пропонує і IT-компаніям, в який входить виділений клієнт-менеджер для обслуговування компанії та валютний консультант, а також єдине вікно у клієнт-банку для ведення діяльності групи ФОП: сплати податків, зарахування коштів на особисті рахунки – це дозволяє представникам компанії швидко вирішувати питання, що виникли.

4-screen.gif
5-screen.gif

Крім цього, в рамках пакету компаніям надаються такі послуги:

 • прості та зручні інструменти для проведення реєстрових виплат групам ФОП

 • відкриття рахунків ФОП по внутрішній довіреності без нотаріального засвідчення

 • електронний документообіг з банком

 • aClub: VIP-обслуговування для топ-менеджменту компанії.

 

Варто зазначити, що команда банку постійно випускає нові оновлення цифрового банку Sense SuperApp, не зупиняючись і з початку війни. Лише з лютого 2022 року банк додав у застосунок понад 30 нових і важливих на даний час функцій. Наприклад, зміна фінансового номера на актуальний у кілька натискань, відеочат зі службою підтримки з можливістю шерингу екрану (для iOS), месенджер Sense для спілкування і переказів, оновлення документів в банку, відкриття депозитів за рахунок купівлі валюти, можливість довіреним особам управляти рахунками ФОП, перевипуск та доставка бізнес-карток ФОП на відділення «Нова Пошта», допомога ЗСУ та постраждалим українцям тощо. Також на початку квітня банк першим на ринку запустив для своїх клієнтів продаж військових облігацій у мобільному додатку банку, в Sense.

Інші переваги

empty.gif

Швидке відкриття рахунку ФОП у цифровому банку

Швидко відкрити рахунок ФОП можна онлайн у мобільному додатку Sense SuperApp. Після реєстрації в застосунку, відкриття рахунку ФОП стане доступним буквально в кілька кліків.

Безкоштовні преміальні карти

 

ФОП IT, як клієнти з рівнем доходу вищим за середній, активно користуються продуктами фізичних осіб преміального класу з метою отримання окремих привілеїв. Спеціально для них Sense Bank пропонує Пакет послуг Black, що включає:

 

 • 3 безкоштовні преміальні картки Mastercard Black Edition або Visa Signature у валюті UAH та USD/EUR

 • безвідсоткове поповнення картки у терміналах

 • безкоштовне зняття власних коштів у будь-якому банкоматі світу

 • 8% додатковий дохід на залишок коштів на «Дохідному сейфі»

 • до 7 категорій кешбеку, актуальні акції та круті розіграші від Cash’U CLUB

 • щомісяця 8 квитків до мережі креативних просторів AHUB

Висновок

Враховуючи функціонал Sense SuperApp та умови обслуговування (віддалену реєстрацію, цілодобовий відеочат зі службою підтримки, безкоштовне відкриття і ведення рахунку, продаж валюти за вигідним курсом та без комісій, безкоштовні платежі, сплату податків у 1 клік), а також можливість отримати весь спектр банківських послуг не тільки як ФОП IT, але і як фізична особа, IT-фахівці отримують якісне віддалене обслуговування у зручному мультиканальному форматі, та низку привілеїв, які дозволять краще керувати своїми фінансами.

bottom of page