top of page

℗ АКТУАЛЬНО

Валютний вклад «Капітал» від Приватбанку

У чому його особливість?

ui_icon_269 copy.png
ui_icon_191 1copy (1).png

Із жовтня НБУ дозволив банкам продавати населенню валюту за офіційним курсом. Але з двома умовами. Перша — гроші мають бути розміщені на депозит у банку. Друга — після закінчення строку дії вкладу валюту доведеться продати назад банку. Ініціатива Нацбанку зацікавила українців. Одним із перших на неї відреагував Приватбанк, запропонувавши клієнтам валютний вклад «Капітал». На його прикладі ми розкажемо, в чому суть такого депозиту і чому його варто оформлювати саме в «Приваті».

Про що взагалі мова?

НБУ з 21 жовтня дозволяє громадянам купувати у банках валюту за офіційним курсом НБУ, який зараз складає 36,57 гривень за долар. Але потім її потрібно покласти на депозит строком від шести місяців. Ще одна обов’язкова умова — продаж валюти після закінчення терміну дії вкладу, також за офіційним курсом НБУ, який буде на день проведення операції. Ці умови прописані у постанові Нацбанку №222 від 20.10.2022р.

ui_icon_332 copy (1).png

Навіщо це вкладникам?

ui_icon_388 copy (1).png

Для громадян такі депозити є альтернативою вкладенню коштів у готівкову іноземну валюту. Його головне завдання — не заробити на відсотках, а захистити  від можливого знецінення гривневі заощадження в умовах війни та економічної кризи. Тобто, якщо за час дії вкладу долар подорожчає, то при поверненні депозиту вкладник відповідно отримає у гривні суму більшу, ніж конвертував при його оформленні.

Тобто я купую долари, а забрати зможу лише гривню. Чому так?

Правильно: вклад оформлюється в доларах, але забрати кошти з відсотками можна буде лише в гривні. Річ у тім, що валюта продаватиметься із золотовалютних резервів НБУ. Прописавши її обов’язковий зворотній продаж, регулятор гарантував державі недоторканність резервів та забезпечив контроль за ними. Тобто людина, яка оформлює такий вклад, отримує валюту на тимчасове утримання, та повертає її назад Нацбанку після закінчення строку дії вкладу.

Банки, які прийматимуть такі вклади, купуватимуть валюту під них у НБУ, але не зможуть використовувати її для власних операцій. Вони зобов’язані розмістити її на окремому рахунку в НБУ.

ui_icon_354 copy (1).png

Навіщо це НБУ?

new_ui_design_43 copy (1).png

Запровадженням цього інструменту регулятор намагається знизити тиск на ринок готівкової валюти, зменшивши попит на неї. Розрахунок на те, що люди масово не скуповуватимуть долари в касах, якщо в них буде можливість захистити свою гривню від знецінення. Це, сподіваються в НБУ, допоможе втримати поточний курс готівкового долара або навіть трохи його знизити.

При цьому міжнародні валютні резерви країни будуть збережені. Також це допоможе банкам зменшити відтік гривні за вкладами, термін яких добігає кінця. Щоб люди не знімали з рахунків гривню і не бігли в обмінники за валютою, їм запропонували валютну підстраховку у вигляді вкладів із обов’язковою зворотною конвертацією.

Для чого всі ці складності? Адже валюту під депозит можна було купити й раніше. І навіть забрати потім готівкою.

Так, дійсно, банки не відмовляються від сервісу продажу валюти під депозит, який був доступний раніше. І так, ці вклади потім можна забрати готівкою. Але в них є свої особливості. По-перше, курс продажу такої валюти суттєво вищий. Зараз він стартує від 37,44 гривні за доллар. Плюс там є жорсткі обмеження за сумою — не більше 100 000 гривень на місяць на одну особу, тоді як «нацбанківську» валюту для розміщення на «Капітал» можна купувати у будь-яких обсягах.

ui_icon_327 copy (1).png

Чи можна буде поповнювати такий вклад?

Ні, такої можливості немає. Але кількість таких вкладів є необмеженою. Тобто, якщо з’явиться можливість і бажання купити валюту додатково, то завжди можно оформити новий вклад.

ui_icon_191 copy (1).png

Чому такий вклад краще оформити саме в Приватбанку?

Насамперед, це зручність. Функціонал застосунку Privat24, який являє собою справжній фінансовий супермаркет, відомий всім. Звичайно ж, в ньому можна легко оформити вклад «Капітал». Для цього треба зайти в «Сервіси» –> «Заощадження», натиснути «+Відкрити вклад», обрати валюту USD та «Капітал» серед переліку доступних вкладів. Кошти на купівлю валюти будуть списані з гривневої картки. Цей вклад також можна оформити у будь-якому з чисельних відділень «Привату», одне з яких обов’язково десь неподалік вас.

По-друге, є доступнішою мінімальна сума вкладу. У «Приваті» вона становить $500, а, наприклад, в іншій державній фінансовій установі — Ощадбанку — мінімальний вклад становить $1000. 

 

По-третє, через комісію за продаж валюти. В деяких банках вона може становити від 0,1% до 0,5%. А деякі продають її безкоштовно. Це залежить від тарифної політики самої установи. Приватбанк при оформленні вкладу «Капітал» продає та зараховує валюту безкоштовно.

Чи є можливість дострокового розірвання такого вкладу?

ui_icon_353 copy (1).png

Ні, кошти із відсотками стануть доступними лише після закінчення строку дії депозиту, який можна укласти на 6 або 12 місяців.

bottom of page