АКТУАЛЬНО
Вже дуже скоро традиційні банки стануть непотрібними
Кирило Хом'яков, генеральний менеджер Binance в Україні
Ми бачимо, що Binance продовжує свою програму допомоги українцям, які постраждали внаслідок війни, і нещодавно оголосила про випуск Binance Refugee Card для українців, які тимчасово були змушені виїхати з України до Європи. Розкажіть докладніше про цей проєкт?
Binance Refugee Card є важливим елементом у рамках нашої підтримки українців, які постраждали у війні. Цей проєкт покликаний допомогти людям, які змушені були виїхати за межі України, і саме тим, кому справді потрібна допомога. Картка випускатиметься для українців у Європі та не вимагатиме підтвердження офіційного місця проживання в Європі, або європейської реєстрації. Будь-який українець у віці 18-60 років зможе отримати цю картку як онлайн – віртуальну, так і за потреби – фізичну. Це буде повноцінна криптокартка, за допомогою якої вимушено переміщені громадяни нашої країни зможуть отримувати криптовалютні платежі від своїх близьких, а також здійснювати платежі та покупки. Також біженці, які особливо потребують благодійної допомоги, звернувшись до низки некомерційних організацій, зможуть отримувати додаткові виплати на криптокартку протягом трьох місяців.
У березні криптовалютна біржа WhiteBIT оголосила про інтеграцію з українським порталом державних послуг « Дія». Чи планує інтеграцію Binance?
У “Дія” 17М осіб і це саме основна частина обізнаних людей. Для нас важливо надати максимально зручні та швидкі умови верифікації для наших користувачів, тому у другому кварталі ми завершимо цей проєкт, і всі нові користувачі Binance зможуть верифікуватись за декілька кліків та за декілька секунд на нашій платформі через “Дія”. Це одна з частин нашої програми з трансформації унікального user flow для наших клієнтів у 2022.
Криптовалютна біржа Binance виділила $10 млн на подолання гуманітарної кризи в Україні, а благодійний фонд екосистеми Binance Charity запустив збір коштів, які підуть на допомогу українським біженцям та дітям. Розкажіть докладніше про ці ініціативи?
Binance виділила вже $10 млн, а також фонд BCF запустив краудфандинг для пожертвувань у криптовалюті. Користувачі криптовалют пожертвували вже понад $1,8 млн. Загалом ми плануємо зібрати близько $20 млн. У нас дуже прозора система отримання розподілу пожертвувань: за посиланням можна відслідковувати автора, дату та час пожертви, і найголовніше - куди саме його було надіслано. Також окремо можна подивитися, скільки було зібрано грошей та скільки виділено. Спочатку ми почали працювати з великими благодійними організаціями, але зараз ми також підключили багато українських благодійних фондів.
Усю докладну інформацію ви можете знайти за посиланням https://www.binance.charity/Ukraine-Emergency-Relief-Fund.
Благодійність за допомогою криптовалют вже давно активно розвивається, але війна в Україні дала цьому напрямку величезний розвиток. Як ви думаєте , чи дозволить вона змінити думку громадськості щодо криптоіндустрії?
Дуже багато комерційних компаній, Національний банк, Міністерство Цифрової Трансформації - всі створили фонди підтримки, і використовують, у тому числі, й криптовалюту для отримання допомоги Україні. Зараз увесь світ дивиться на те, яку важливу роль відіграє криптовалюта, як вона трансформує нашу реальність.
Особливо відзначу роль стейблкоїнов у цьому питанні. UNHCR, Агентство ООН у справах біженців вперше прийняли першу пожертву в криптовалюті у стейблкоїнах від Binance. Стейблкоїни об'єднали криптовалюти та фіат. Зараз саме криптовалюта відіграє ключову роль у збиранні життєво важливих коштів та наданні гуманітарної допомоги Україні.
Ми, безумовно, бачимо, що криптовалюта стає не тільки способом грошових транзакцій у всьому світі, але й платіжним засобом, способом надання підтримки, а головне, інструментом, який не має меж, обмежень, не потребує документів та інших складних і тривалих бюрократичних процедур, і здатний давати результати тут і зараз. Ми спостерігаємо вибухове зростання кількості користувачів та обсягів торгів на нашому майданчику.
Нещодавно Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації, розповів, що Binance підтримає освітні проєкти з криптограмотності в Україні. Можете поділитися деталями?
Ми дійсно планували дуже великий спільний проєкт із Міністерством цифрової трансформації щодо підвищення криптограмотності серед населення, але зараз не вважаємо цей проєкт найактуальнішим. Концентруємось на благодійності. Ми готуємо проєкт із перепрофілювання тимчасово переміщених людей на технічні та IT- спеціальності. Починаємо з 3000 людей, які були змушені залишити свої будинки та не можуть працювати за своєю спеціальністю. Ми плануємо фінансувати їх повне перенавчання з наданням сертифікатів та подальшим працевлаштуванням в IT- компанії України. Сподіваюся, цей проєкт буде корисним, і якщо це буде так, то ми й надалі працюватимемо над тим, щоб допомагати людям отримувати нові високооплачувані професії та загалом підіймати IT- cектор України.
Як загалом змінилася активність криптопроєктів в Україні? Війна заважає їхньому розвитку чи, навпаки, стимулює? Які напрямки криптоіндустрії зараз активно розвиваються?
З одного боку, запуск стартапів у криптоіндустрії призупинився, з іншого - ми бачимо вибухове зростання всіх криптопроєктів, спрямованих на благодійність. Кількість NFT-проєктів зросла втричі, криптофондів – уп'ятеро. Наразі ми обговорюємо низку проєктів із інвестиційних та фінансових інструментів у криптовалюті, спрямованих на відновлення України. Також ми думаємо над випуском коїна, який буде спрямований на розвиток економіки та збирання коштів на відновлення України після завершення війни. Я сказав би, що ці напрямки зараз: благодійність, NFT та нові проєкти з фокусом на економічний розвиток.
Binance неодноразово заявляла, що у разі розширення санкцій щодо Росії міжнародним співтовариством, неухильно їх застосовуватиме. Наскільки максимально, на ваш погляд, Binance дотримується санкцій щодо РФ?
Безумовно, ми дотримуємося всіх світових санкцій і вже неодноразово заявляли про те, що в нашій комплаєнс-команді працює понад 500 осіб у всьому світі, і майже половина з них безпосередньо займається контролем за дотриманням санкцій, у тому числі боротьбою з відмиванням грошей, перевіркою імен, KYC-верифікацією при реєстрації («Знай свого клієнта») та моніторингом мережі.
Нещодавно, відповідно до п'ятого пакету обмежувальних заходів ЄС проти Росії, Binance ввела обмеження надання послуг для громадян Росії та фізичних осіб, які проживають у Росії. Обмеження стосуватимуться облікових записів, у яких баланс криптовалютних активів перевищує 10 000 євро.
Також ми неодноразово заявляли, що якщо західні уряди розширять свої санкції, то ми також агресивно застосовуватимемо їх.
Минулого тижня Reuters опублікував матеріал, у якому повідомляється, що Binance передала дані користувачів, зокрема Олексія Навального, підконтрольним ФСБ органам та російським регуляторам. Як ви це прокоментуєте?
Binance офіційно спростувала цю інформацію та опублікувала листування з агентством для надання реальної картини.
Хто зараз є куратором роботи Binance в Україні? Яка зараз структура, хто приймає рішення? Чи можете розповісти про це?
З цього року Binance в Україні входить до регіону СEE (Прибалтика, Польща, Румунія, Чехія, Угорщина та Україна). Мартін Брунко є куратором роботи всього регіону, який у листопаді 2021 року приєднався до Binance як виконавчий віцепрезидент по Європі.
Якими є подальші плани Binance в Україні?
Майже всі наші проекти зараз спрямовані на підтримку наших користувачів, українців та країни загалом. Ми й надалі серйозно працюватимемо над благодійними проєктами, збиратимемо гроші на благодійність та підтримуватимемо українців. Найближчі проєкти – binance pay, освітні проєкти та нові фінансові інструменти для відновлення країни. Важлива частина – це нова фінансова реальність та відсутність необхідності для наших користувачів у фіатних грошах та банках як таких.
Тобто ви хочете сказати, що на Україну чекає майбутнє без банків?
Ми вже працюємо над рядом таких фінансових інструментів, як Binance Refugee Card, яка повноцінно замінить користувачам їхні фіатні банківські картки для виконання регулярних фінансових операцій. Ми відновили підготовку запуску Binance Card для України, де також буде передбачена можливість отримувати благодійні платежі та працюємо над інтеграцією Binance Pay із найбільшими онлайн-рітейлерами та ресторанами. Безперечно, ми створюємо нову фінансову реальність.