top of page

® Актуально

7 причин обрати Смарт Касу

Або як підготувати бізнес до запровадження РРО

5 (1).png

З липня 2023 року держава планує скасувати декілька податкових пільг, які діяли під час воєнного стану. В тому числі й ту, яка дозволяла підприємцям, що здійснюють розрахункові операції, працювати без касових апаратів. Для тих, хто ще не встиг підготуватися та обрати постачальника РРО, новина погана. Адже часу на це майже не залишилося. Але є й хороша — на ринку існують компанії, які здатні швидко вирішити це питання та позбавити ризиків нарватися на неприємні штрафи. Наприклад, Смарт Каса — компанія, яка пропонує бізнесу комплексні касові рішення. У підприємців є, щонайменше, 7 причин для того, щоб скористатися саме її послугами.

1. Суттєве заощадження коштів

Смарт Каса розробила багатофункціональний пристрій, який дозволяє заощадити до 18 000 гривень на облаштуванні робочого місця лише одного касира. Якщо їх більше, порахувати економію нескладно. Пояснюємо, завдяки чому це можливо.

 

Що собою являє сучасна каса? Це зібрані докупи відразу декілька недешевих пристроїв, кожен із яких виконує свої функції.

 

Власно кажучи, це сама каса або реєстратор розрахункових операцій (РРО) — апарат, який після проведення торгових операцій фіскалізує та друкує чеки. Вони потім зберігаються в його захищеній пам'яті. Коштувати така каса може біля 12 000 гривень, якщо її купляти, або біля 400 гривень на місяць, якщо орендувати.

image_1.png

Схожі суми доведеться викласти, купуючи або за оренду банківського POS-терміналу. Цей пристрій дозволяє приймати оплату за допомогою банківських карток. Клієнтоорієнтованому підприємцю, який веде активну торгівлю, без цього не обійтись. Адже картка (зазвичай, не одна) є невідʼємною частиною фінансового життя кожного. Вона спрощує процес оплати і дозволяє заробляти кешбек. Не передбачити такий варіант оплати — відвадити від себе багатьох покупців. 

 

Крім того, каса має бути обладнана монітором або ноутбуком та сканером кодів. Якщо скуповувати ці пристрої окремо у різних виробників, то облаштування однієї каси може обійтися в кругленьку суму - до 40 000 гривень. 

Пристрій від Смарт Каси коштує вдвічі дешевше — 19 900 гривень, але він є комплексним рішенням 5 в 1: касовим апаратом, онлайн-касою, банківським терміналом, принтером звичних для клієнтів чеків і сканером штрих-кодів. Як бачимо, в підсумку виходить більш ніж суттєва економія.

2. Клієнтська підтримка

Смарт Каса — розробник і пристрою, і програмного забезпечення до нього, які дружно працюють в парі один із одним. Але навіть у тих рідких випадках, коли її виріб потребує якоїсь корекції в роботі — налаштування, оновлення ПЗ або ремонту — компанія реагує миттєво. Її співробітники досконало знають свій продукт і завжди готові допомогти клієнтам у будь-якій ситуації. І це дуже важливо.

 

Будь-яка техніка час від часу потребує уваги. Іноді вона може працювати некоректно або навіть виходить з ладу. Особливо сьогодні, коли через російську військову агресію українська енергосистема зіткнулася з дуже серйозними викликами.

Якщо каса складається з декількох пристроїв від різних постачальників, то у випадку некоректної роботи одного може не працювати вся каса загалом. А це збитки. Підприємцю доведеться шукати продавця окремого обладнання, пояснювати, що саме не працює, у зв'язці з якими іншими пристроями воно задіяно. Це може затягнути вирішення проблеми, адже не всі компанії однаково швидко реагують на звернення своїх клієнтів.

image-02.png

Як показує досвід, комунікувати з одним постачальником простіше, ніж з декількома. Так само, як і мати справу з одним універсальним пристроєм, створеним із нуля одним розробником, технічно набагато простіше, ніж налаштовувати роботу декількох різних.

3. Мобільність

Деякі бізнеси передбачають виїзд до клієнтів: доставка їжі, ремонт техніки на дому, клінінг та інші. Звичайна каса, яка сама по собі велика за розміром і до того ж потребує постійного живлення від 220В та дротового з‘єднання з інтернетом, тут точно не підійде. Для цього потрібен невеликий, мобільний пристрій з акумулятором, щоб кур‘єр або виконавець міг взяти його з собою. 

 

І пристрій від Смарт Каси підходить ідеально. Він компактний, важить лише 500 грамів, працює від всіх типів зв'язку (3/4 G, Lan, Wi-Fi), вбудований акумулятор забезпечує автономність і здатен підзаряджатись від автомобільного прикурювача. Ба більше, він є універсальним, тому може приймати оплату банківськими картками і навіть друкувати звичні для клієнтів чеки.

image-03.png

Тобто з терміналом від Смарт Каси з оплатою на місці у клієнта проблем не виникне точно.

4. Можливість обирати банк-еквайр

Коли банк постачає підприємцю POS-термінали, то він стає для нього і постачальником послуги еквайрингу, і навʼязує свої тарифи. Залежно від банку, її вартість може становити 1,2%-3% від суми транзакції. Цифри ніби як невеликі, але при значних обсягах продажів кожен заощаджений відсоток перетворюється на досить немалі суми додаткового прибутку.

Перевага клієнтів Смарт Каси в тому, що, купуючи пристрій, який, окрім іншого, здатен виконувати і функцію POS-терміналу, вони можуть самі обирати банк-еквайр і працювати з тим, хто запропонує кращі тарифи.

image-04.png

5. Власна система аналітики

У Смарт Каси є власна система аналітики, з якою підприємець може отримувати багато корисної інформації: бачити найпопулярніші товари, середній чек, відкриття/закриття змін касирів та багато іншого. Це дозволяє ефективніше використовувати обігові кошти, замовляти саме ті товарі, які є найзатребуванішими, і таким чином зменшувати залишки на складах. Необхідна опція для кожного підприємця, у якого багато товарних позицій.

Такі системи є й у сторонніх виробників ПЗ, але їх, зазвичай, треба купляти окремо та поєднувати з касами, щоб облік вівся в автоматичному режимі. Смарт Каса ж пропонує власне вже інтегроване рішення, яке не вимагає зайвих інсталяцій та налаштувань. Це також заощаджує до 15 000 гривень на рік.

image-05.png

6. Розстрочка

За один пристрій від Смарт Каси доведеться сплатити майже 20 000 гривень. І хоча це вдвічі дешевше, ніж може бути, якщо обирати інші варіанти, але це також немала сума. І не кожен підприємець готовий виділити її зі своїх обігових коштів. Тим паче, якщо доведеться облаштовувати робочі місця відразу для кількох касирів.

Розуміючи це, Смарт Каса пропонує своїм клієнтам розстрочку. РРО буде у вас вже завтра, а сплачувати за обладнання можна протягом декількох місяців. Цією опцією вже скористались 20 000 підприємців і з наближенням липня попит на неї лише зростає. Що не дивно, адже розстрочка значно послаблює навантаження на бюджет підприємця.

image-06.png

7. Онлайн-каса

Смарт Каса може працювати і як ПРРО — програмний реєстратор розрахункових операцій. Простіше кажучи, як додаток на смартфоні або, як їх ще називають, онлайн-каса. Це дешевший варіант для підприємців, яким недоцільно купувати апаратний РРО і супутнє до нього інше обладнання. Такі витрати навряд чи будуть виправданими, якщо підприємець, наприклад, продає в інтернеті штучні вироби ручної роботи і відбувається це нечасто. Або якщо у компанії сезонний бізнес і каса буде затребувана лише короткий період, а решту часу припадатиме пилом. 

 

У таких випадках віртуальна каса — розумна альтернатива. Це софт, який фіскалізує чеки через інтернет і надсилає їх на сервер Державної фіскальної служби України. Оптимальна опція для багатьох, тому що дозволяє дотримуватися закону без купівлі фізичного апарату. Так, онлайн-каси не друкують чеки, але їх можна надсилати покупцям на електронну пошту чи месенджер.

image-03.png

Вартість користування відповідним софтом від Смарт Каса — 190 гривень на місяць. Для ознайомлення з функціоналом компанія надає тестовий період користування.

bottom of page