top of page

СПЕЦПРОЄКТ

ТОП-5 МФО, що видають найдешевші онлайн-кредити

Компанії-лідери рейтингу «Мінфіну» за підсумками

I кварталу 2023 року

Online Review-pana.png

Ми ознайомимо вас із п'ятіркою лідерів
Рейтингу найдешевших кредитів в МФО від «Мінфіну»
за підсумками I кварталу 2023 року

Розповімо, що це за компанії і чому вони посіли в ньому найвищі позиції

Підсумковий бал – 33 з 33 можливих

Кредиткасса.png

CreditKasa набрала 33 бали з 33 можливих. Оцінюючи компанію по 6 параметрах рейтингу, «Мінфін» наполегливо намагався знайти хоч якісь недоліки, але цього разу нам це не вдалося. І це тішить, бо чим більше МФО будуть надавати клієнтам якісні і недорогі послуги, тим краще.

Перші 10 балів було нараховано за суму, яку можна отримати під мінімальний відсоток (0,01%). Так оцінюються МФО, в яких вона сягає до 20 000 гривень включно. Причому сума першої позики в CreditKasa складає 40%-50% від можливого максимуму. Компанія регулює доступну клієнту суму, виходячи зі своєї оцінки спроможності того повернути гроші. Це відповідальне ставлення для зниження ризиків для обох сторін. При повторному зверненні та позитивній кредитній історії суми будуть зростати.

 

Таку ж кількість — 10 балів — було нараховано за максимальний термін кредитування, який складає до 30 днів.

CreditKasa3.jpg

Не має питань і до способів погашення кредитів. CreditKasa надає клієнтам можливість безкоштовного погашення кредитів за допомогою зручних форматів: в особистому кабінеті за допомогою платіжних систем ApplePay, GooglePay, LiqPay, також в терміналах Приватбанку, EasyPay, City24 та їх сайтах; у касі банку. Швидкий перехід до оплати реалізовано з головної сторінки сайту. По цьому критерію компанія отримала максимальні 3 бали.

 

Рік тому CreditKasa оновила свій сайт. Він отримав більш сучасний і при цьому простий дизайн, швидку та зрозумілу авторизацію, коротку анкету, що потребує мінімальної кількості дій від клієнта. На головній сторінці та в основному меню клієнт може знайти 100% необхідної інформації (або посилання на неї): про ставку, терміни, необхідні документи для оформлення кредиту, способи погашення, штрафні санкції за прострочення, умови пролонгації кредиту. Також наявна вся контактна та юридична інформація, форми зворотнього зв’язку.

pic-2.png

Із зворотнім зв‘язком також все добре. Основні канали для звернень клієнтів — безкоштовна гаряча лінія 0 800 і онлайн-чат на сайті. Крім того, отримати допомогу можна в популярних месенджерах: Viber, Telegram, Facebook. До речі, роботу служби підтримки CreditKasa було відзначено премією FinAwards 2023, де компанія стала лідером в номінаціях «Найкраща МФО за якістю обслуговування клієнтів» та «Найкращий клієнтський сервіс».

pic-3.png

Додаткові бали компанія отримала і за наявність Bank ID, який значно спрощує процес реєстрації клієнта.

 

CreditKasa була заснована в 2017 році в період стрімкого росту ринку мікрокредитування в Україні. На той момент на ринку було близько 300 МФО. Але протягом 6 років компанія змогла зайняти приблизно 10% ринку, стала одним з лідерів за обсягами кредитування та очолила рейтинг від «Мінфіну».

 

Також варто відзначити те, що у CreditKasa є додаток для iOS та Android, який значно спрощує процес отримання та погашення кредиту з мобільних пристроїв.

Підсумковий бал – 32 з 33 можливих

Відмінно себе показала і компанія CreditPlus, набравши лише на 1 бал менше лідера.

pic-4.png

CreditPlus створила інформативний сайт з прозоро визначеними умовами кредитування та інтегрованим Bank ID, який звільняє клієнтів від зайвих маніпуляцій під час реєстрації.

pic-5.png

Вони мають можливість комунікувати зі службою підтримки телефоном, через онлайн-чат та популярні месенджери.

pic-6.png

Їм доступні різні способи погашення кредиту: банківською карткою, у додатку «Приват24», у терміналах Приватбанку, EasyPay або у касі будь-якого українського банку.

 

Компанія запустила новий продукт, який став головним — PLUS365. У його межах кредит для клієнта діє до 365 днів зі строком внесення платежу від 3 до 30 днів.

 

У межах своєї програми лояльності CreditPlus надає суттєві знижки не тільки для нових, а й для постійних клієнтів. Іноді вони можуть сягати 99%. Крім того, для клієнтів постійно проводяться різні акції. Наприклад, акція «Будь на зв’язку», завдяки якій 15 тисячам користувачів було поповнено мобільні рахунки на загальну суму до 1,5 млн гривень.

Не випадково на щорічній премії FinAwards 2023 CreditPlus здобула одразу 6 із 7 нагород, на які номінувалась:

Найкраща МФО онлайн — 1 місце

Найкраща рекламна кампанія («Будь на зв’язку») — 1 місце

Найкраща МФО за якістю обслуговування клієнтів — 2 місце

Найкращий керівник маркетингу — 2 місце

Найкращий клієнтський сервіс МФО — 3 місце

Найкращий продукт МФО — 3 місце

Окремо варто відзначити соціальні проєкти, в яких компанія бере участь. По-перше, з моменту повномасштабного російського вторгнення CreditPlus переказала понад 27 мільйонів гривень на ЗСУ та благодійність. По-друге, вона є грантодавцем у програмі Scholarship in Ukraine дев’ятого грантового конкурсу «Мотивація нескорених» — проєкту, мета якого — підтримка активних студентів, націлених на професійний розвиток та які продовжують навчання в українських закладах освіти.

 

Крім того, у квітні 2023 на AppStore відбувся реліз додатка CreditPlus для користувачів iPhone. Відтепер зручний мобільний застосунок є як для смартфонів на базі Android, так і для iOS.

Підсумковий бал – 32 з 33 можливих

Лише на 1 бал відстає від лідера компанія Credit7. Причина та ж сама — менша сума першого кредиту, який видається під 0,01%. Вона складає 15 000 гривень, що також непогано, але згідно нашої методології цього недостатньо для максимальної оцінки.

pic-7.png

В цілому ж Credit7 заслуговує лише схвальних відгуків. Вона є однією з найбільших фінансових компаній України з європейським капіталом, та європейськими підходами і стандартами роботи, що відображається у взаємодії з клієнтом. Нею створені максимально сприятливі умови для того, щоб клієнт міг зручно і без зайвих рухів отримати необхідну позику. В тому числі і першу, яка є майже безкоштовною і видається із строком платежу до 30 днів.

 

Простий та інформативний сайт дає вичерпну інформацію щодо сум, строків та умов кредитування. Звичайно, він має SSL сертифікат, який забезпечує захист даних користувачів, безпеку платежів та запобігає несанкціонованому доступу до конфіденційної інформації.

pic-8.png

Присутній Bank ID, що значно спрощує для клієнта процес реєстрації. Немає жодних прихованих комісій — компанія веде прозору політику і вся інформація щодо вартості та умов відкрито зазначена на сайті.

 

На найвищому рівні організована і комунікація з клієнтами. У разі потреби ті можуть звернутися за допомогою через онлайн-чат або один з популярних месенджерів.

pic-9.png

Додатковою мотивацією для користувачів є акції, які проводить компанія. Наприклад, протягом лютого-травня 2023 року проходила акція «Скажи «НІ» блекауту разом з Credit7»: щомісяця п‘ять клієнтів отримували powerbank на 30 000 mA, ще 20 — знижку на наступний кредит на 99%, в травні пройде розіграш мобільної електростанції. Або діюча зараз акція «400 грн за друга», в рамках якої компанія віддячує грошима за лояльність тим клієнтів, хто запропонував її послуги своїм друзям/знайомим.

pic-10.png

Успіхи компанії на ринку було відзначено премією Finawards 2023, де Credit7 посіла другі місця у номінаціях «Краща МФО онлайн» і «Найкращий клієнтський сервіс». Також вона зайняла перше місце у номінації «Краща мікрофінансова компанія» премії PSM Awards 2022.

Підсумковий бал – 31 з 33 можливих

selfiecredit1.png

SelfieCredit — ще одна молода та перспективна фінансова компанія, яка виправдано опинилась серед лідерів. На ринку вона лише 2 роки, але за цей час встигла підписати більш ніж 170 000 договорів. Що приваблює клієнтів?

 

Не секрет, що ті люблять, коли для них все реалізовано зручно і просто. Тому в SelfieCredit вирішили максимально спростити їм життя, створивши сервіс швидкого онлайн-кредитування, який при користуванні позбавляє їх зайвих маніпуляцій.

 

Одна з його фішок закладена у назві — Selfie. Її суть в тому, що для верифікації та отримання позики клієнту потрібно лише зробити селфі. Так, просто сфотографувати себе. Це ноу-хау, яке допомагає заповнити анкету для отримання мікрокредиту.

 

Сайт компанії не перевантажує користувачів зайвою інформацією. При цьому все що потрібно знати для отримання позики знаходиться на видноті.

pic-11.png

Користувач може легко знайти відповіді на більшість потенційних питань, які можуть виникнути: щодо суми першого та подальших кредитів, термінів кредитування, реальної відсоткової ставки. Є навіть приклади розрахунків з конкретними сумами.

pic-12.png

Але якщо у користувача залишились питання, то вирішити їх завжди можна, звернувшись до служби підтримки за телефоном 0 800, через онлайн-чат на сайті або один з популярних месенджерів.

pic-13.png

Додаємо сюди інтегрований BankID та перший майже безкоштовний кредит, сума якого може сягати до 15 000 гривень включно, і отримуємо чудовий сервіс для отримання в потрібний час у будь-якому місці.

ЗеКредит

Підсумковий бал – 31 з 33 можливих

logo.png

Важливо! 25 травня 2023 року НБУ анулював ліцензію ТОВ «ФК «ІНВЕСТРУМ», яка працювала на ринку мікрокредитування під брендом «ЗеКредит». В даному рейтингу вона фігурує тому, що він складений за підсумками 1 кварталу поточного року, коли компанія ще надавала клієнтам послуги.

Замикає п‘ятірку лідерів рейтингу компанія ЗеКредит. Її можна похвалити за інформативний сайт з зрозумілою навігацією, термін кредитування, на який може розраховувати новий клієнт, наявність Bank ID та кілька можливих способів погашення кредиту. По цим критеріям оцінки ЗеКредит отримала максимальні бали. Від першого місця компанія відстає на 2 бали. Перший ми забрали через суму першого пільгового кредиту, яка не дотягує до 20 000 гривень. Другий — за канали комунікацій, серед яких відсутні популярні месенджери. Втім, вирішити любе питання можна по телефону, через онлайн-чат або звернутись, заповнивши форму, яка є на сторінці з контактними даними компанії.

bottom of page