top of page
СПЕЦПРОЄКТ

Збалансований портфель криптовалют:

як сформувати та керувати?

1 (1).jpg

Криптовалюти відкривають перед інвесторами колосальні можливості. Вклавшись у перспективну монету, є шанс згодом отримати сто- і навіть тисячократну вигоду. Але в прагненні швидко збагатитися багато хто забуває про супутні високі ризики. Знизити їх можна за рахунок диверсифікації — розподілу грошей між різними цифровими активами. Експерти LBLV розкажуть розкажуть про те, як диверсифікувати вкладення грамотно: з мінімальними ризиками та максимальним прибутком.

Що таке криптопортфель у принципі?

Криптовалютний портфель – це набір цифрових грошових одиниць, які знаходяться у розпорядженні трейдера. Як правило, в них зосереджена велика кількість різних продуктів крипторинку: від токенів до альткоїнів. Основна відмінність такого портфеля від традиційного полягає в тому, що в розпорядженні гравця зосереджується лише один клас активів.

 

Відстежувати цей набір фінансових інструментів можна самостійно, використовуючи електронну таблицю, або ж у спеціальних програмах, створених для розрахунку прибутку. Найкращим для таких цілей вважається трекер портфеля. Він підходить як для трейдерів (короткострокових інвесторів), так і для холдерів, які хочуть отримати значний прибуток у перспективі.

Що таке диверсифікація криптовалютних активів?

Створюючи інвестиційний портфель, кожен інвестор має вивчити усі наявні способи збалансування активів. Диверсифікація – це розподіл грошей вкладника у різні сектори. Наприклад, якщо ви вирішите заробляти на зміні вартості цінних паперів, можна використовувати акції з різних галузей: технологічного, охорони здоров'я, сільськогосподарського та енергетичного.

 

Щодо криптовалют, це, як уже зазначили аналітики, єдиний клас активів. Але їх також реально урізноманітнити. Раніше біржові гравці вкладалися виключно у Bitcoin, оскільки інші проєкти з цієї сфери не мали реальної цінності. У 2023 році простежується інша ситуація: галузь багата на різні токени, кожен з яких підкріплений своїм блокчейном і має великий потенціал зростання. Вкладаючись у їх розвиток, інвестори буквально отримують частку у стартапі.

Щоб правильно диверсифікувати криптопортфель, крім біткоїна важливо мати щонайменше кілька інших типів монет. Наприклад, ви можете придбати 15% невзаємозамінних токенів (NFT), 15% альткоїнів і ще 30% стейблкоїнів, а 40% від свого капіталу, що залишився, відвести на головну криптовалюту.

Навіщо взагалі потрібний збалансований криптопортфель?

Bitcoin – насправді самостійна цифрова валюта, яка є головним індикатором здоров'я всієї криптогалузі. Вкладення в нього вважаються стабільними, а дехто навіть порівнює їх з інвестуванням у долар чи золото. Водночас багато експертів називають цей токен застарілим і пророкують перетікання капіталу з нього в сучасніші монети вже найближчим часом.

 

Так, чи інакше, зменшити ризики та отримати більшу прибутковість можна лише завдяки диверсифікації. Додаючи до свого портфеля перспективні альткоїни, ви у багато разів підвищуєте свої шанси на розширення капіталу.

Крім того, що сильніше ваш портфель збалансований, то краще він зможе виконувати загальну функцію відстеження ринку. Управляти ним складно: необхідно багато часу та знань для того, щоб налагодити ідеальне функціонування. Ви повинні добре розуміти, що купуєте, і який результат буде досягнений цим. Якщо набір активів складається з інструментів різних блокчейнів, доведеться використовувати кілька цифрових гаманців та майданчиків для доступу до них.

Які типи монет можна додати до свого набору криптоактивів?

Як зазначили аналітики lblv.com, біткоїн хоч і є найпопулярнішим і найбільшим за капіталізацією токеном, наявності тільки його в портфелі інвестора в цифрові активи недостатньо. Є безліч інших фінансових інструментів з цієї галузі, до яких варто придивитися.

coin.png

Стабільні криптовалюти (стейблкоїни)

Стейблкоїни – це криптовалюти, що мають прив'язку до якогось базового активу: дорогоцінного металу чи грошової одиниці. Найчастіше ним виступає долар. Наприклад, токен BUSD забезпечується саме цією валютою у співвідношенні 1:1. Це означає, що вартість активу завжди дорівнюватиме доларові, як би сильно той не зміцнювався щодо інших грошових одиниць.

 

А ось монета PAX Gold, хоч і існує за таким само принципом, але формує свою ціну відносно вартості тройської унції золота, що знаходиться в резервах.

 

Стейблкоїни використовуються переважно для збереження грошей інвестора від факторів тиску на зразок інфляції, тоді як прибутковість від них не буває великою. Мати в портфелі такі активи важливо, оскільки криптовалютний ринок вирізняється високою волатильністю і його різкі стрибки можуть кардинально позначитися на капіталі. Маючи в арсеналі токени, прив'язані до чогось поза екосистемою, ви буквально забезпечуєте собі страховку від форс-мажорів.

coin.png

Платіжні коїни

На початку становлення криптовалютного сектора нові цифрові активи апріорі були наділені функціоналом системи переказу. Сьогодні знайти нові проєкти досить проблематично. Найпопулярнішими після Bitcoin платіжними монетами варто назвати Ripple, Bitcoin Cash та Litecoin. Це представники першого покоління криптовалют, які існували задовго до появи Ethereum та смарт-контрактів.

coin.png

Security-токени

Подібно до звичайних паперів компаній, security-токени можуть бути великою кількістю речей: акціонерним капіталом, правом голосу, облігацією і так далі. Такі активи оцифровуються і направляються в блокчейн, а отже, працюють так само як і будь-які інші криптовалюти. Кожен security-токен обов'язково знаходиться під наглядом місцевих регуляторів і до моменту випуску має пройти безліч юридичних процедур.

coin.png

Utility-монети

Цей вид цифрових активів активно використовується як ключ до певного продукту або послуги. Найпопулярнішими utility-токенами можна назвати BNB і ETH, оскільки вони широко використовуються для оплати комісій за транзакції під час роботи з децентралізованими додатками. Більшість проєктів створюють свої унікальні utility-токени, ціна яких безпосередньо залежить від реальної ефективності.

coin.png

Токен управління

Це саме ті монети, які надають трейдерові право голосу та навіть частку від прибутку проєкту. Їх можна легко знайти на DeFi-платформах (майданчики децентралізованого фінансування), таких як Uniswap, SushiSwap або, наприклад, PancakeSwap. Вартість токена управління формується на успішності базового проєкту.

coin.png

Інші криптовалютні продукти

Крім різних монет, портфель інвестора в цифрові активи також може включати інші продукти галузі. У цьому випадку йдеться не просто про володіння цінними паперами, а й також про інвестиції в ETF, пайові фонди, держоблігації тощо. Вкладати кошти через децентралізовані програми та блокчейни можна у велику кількість продуктів.

Для криптотрейдерів-початківців, яким складно зрозуміти, що до чого, на найпопулярніших майданчиках з торгівлі цифровими активами є списки з різноманітними фінансовими продуктами, які мають свій ступінь ризику. У LBLV радять спершу вивчити механізм дії кожного, перш ніж розпочинати роботу.

Правила якісної диверсифікації криптопортфеля для новачків

Будь-який трейдер має свою картину розуміння того, яким має бути ідеально збалансований криптовалютний портфель. Водночас є низка загальних правил, яких варто дотримуватися всім власникам цього виду активів:

1

Розділіть свої вкладення за рівнем ризику: низький, середній та високий

Відповідно до цієї типологізації, визначте вагу кожної групи. Якщо виявилося, що у вашому портфелі більшість інвестицій пов'язані з високим ризиком втрати коштів, він явно не диверсифікований належним чином. У такому разі можна, звичайно, отримати значний прибуток, але й ризики втрати грошей будуть відповідними.

2

Забезпечте ліквідність завдяки стейблкоїнам

Такі монети нададуть вам ключ до багатьох DeFi-майданчиків і допоможуть швидко вийти з позиції, якщо це буде потрібно.

3

Залежно від ситуації змінюйте баланс портфеля

Ринок цифрових активів, як відомо, дуже волатильний, і приймати рішення важливо точково.

4

Не перевантажуйте один із видів монет інвестиціями

Отримавши перший великий прибуток, трейдери припускаються великої помилки, вкладаючи в сектор, що «вистрілив», більше грошей. Не варто піддаватися почуттю жадібності. Пам'ятайте про те, що в інвестуванні, тим більше на крипторинку, важливо ретельно продумувати кожну свою дію.

5

Весь час вивчайте нову інформацію про криптоінвестиції

Це та порада, якої мають дотримуватися всі учасники торгів, незалежно від досвіду. Ви вкладаєте власні гроші, а отже, покладатись потрібно виключно на себе. До того ж порадники, яких можна знайти в інтернеті, часто виявляються звичайними шахраями, які маніпулюють гравцями у власних цілях.

6

Вкладайте стільки, скільки готові втратити без великої шкоди

Якщо ви відчуваєте занепокоєння з приводу свого портфеля, він точно погано диверсифікований. Додайте в нього позиції, що забезпечать стабільність у разі, якщо крипторинок піде в мінус.

Завжди відстежуйте свій набір криптовалют

Ось ви нарешті купили всі активи, які повністю відповідають усім правилам урізноманітнення та вашому інвестиційному планові. Що ж робити далі? Відповідь одна: постійно оцінювати їх та коригувати за необхідності.

 

Насамперед не варто зберігати всі токени в одному місці. Нехай частина буде зосереджена на гаманцях BTC, ще одна – на ETH, інші – на кількох популярних торгових майданчиках.

Не важливо, чи вибирали ви монети, ґрунтуючись на популярності, або ж після ретельного дослідження проєкту, що випустив їх, пам'ятайте, що це рішення актуальне лише в цю секунду. Вже завтра ситуація може змінитися і доведеться вносити деякі правки. Стратегія криптовалютного інвестора має бути гнучкою.

Як підвищити ефективність свого криптопортфеля?

Звісно, диверсифікація грає величезну роль нарощуванні прибутковості набору цифрових активів, але є й інші способи додавання йому ефективності. Зокрема, фахівці ЛБЛВ називають використання стоп-ордерів, спрямованих на запобігання серйозним збиткам навіть у тому випадку, якщо трейдер не має можливості весь час відстежувати рух котирувань. Вони також говорять про те, що часткова втрата депозиту – це цілком нормальне явище, тоді як повністю «злити» його в жодному разі не можна.

 

Як приклад, можна навести Bitcoin. Якщо інвестор купив цей актив по 30 тисяч доларів, після чого вартість різко почала падати, варто встановити стоп-ордер на рівні 28 тисяч. В разі, якщо прайси попрямували до зростання, наприклад, до 50 тисяч доларів, минулий стоп-ордер варто скасувати, тим самим закріпивши власний прибуток.

Підсумуємо

У цій публікації ви могли ознайомитися з поняттям криптопортфеля та дізнатися про ази його формування. Вирішивши заробляти на купівлі та продажу цифрових активів, завжди пам'ятайте про важливість власного самовдосконалення, оскільки ця галузь не вивчена достатнім чином і перебуває на стадії активного розвитку. Поступово розподіляйте ризики й завжди дотримуйтесь сформованої стратегії. Тоді прибуток точно не забариться!

Спільний спецпроєкт LBLV та «Мінфіну»

logo-lblv.png
minfin.com.ua.png
bottom of page