top of page
ПАРТНЕРСЬКИЙ ПРОЄКТ

Топ найбільш захищених валют
на початку
2023 року

Минулий рік показав, що світовий фінансовий ринок дуже нестабільний. Війна в Україні, енергокриза в Європі, епідемія коронавірусу та інші труднощі стали причинами сильної волатильності валютних курсів. У багатьох українців, хто тримає свої заощадження в іноземній валюті, виникає логічне запитання: «У чому зберігати свої гроші в поточному році?». В цій статті аналітики LBLV розкажуть про найбільш захищені валюти, до яких сьогодні варто придивитися.

У чому простежується захищеність грошової одиниці?

У загальному розумінні захищена валюта – це та, яка протягом тривалого часу може забезпечити інвесторові купівельну спроможність, надійність та широту використання. Найбільш захищеними є стабільні валюти. Купуючи такі, ви можете бути абсолютно впевнені в тому, що ризик втратити заощадження протягом найближчих 3-5 років практично дорівнює нулю. Навіть інфляція, що збільшилася чи раптова економічна криза не знизять вказану купівельну спроможність і не створюватимуть жодних загроз для ваших накопичень.

Цінова стабільність грошових одиниць також тісно пов'язана з кількісним пом'якшенням, що означає тип грошово-кредитної політики, яку світові центробанки використовують для створення нових коштів та загального збільшення валютної маси.

Як правило, список найбільш захищених валют рік у рік залишається приблизно однаковим. Пропонуємо розглянути найактуальнішу його версію на початок 2023 року, створену спеціально для вітчизняних вкладників.

Євро та долар

Як відомо, долар та євро – не лише найпопулярніші валюти світу, але й найстійкіші та найкращі для інвестування. Саме на них звертають увагу українці, які намагаються вберегти нацвалюту від впливу інфляції.

Як кажуть експерти, зараз вартість американської грошової одиниці в нашій країні істотно відрізняється від офіційної позначки і до кінця року цей розрив може лише збільшитися. Головна причина полягає в тому, що готівковий курс не має фіксації, тоді як валютних обмежень над ринком нависає значно менше.

Долар – це найкращий захисний інструмент, якому характерно подорожчання до інших світових валют у період погіршення геополітичної ситуації та втечі вкладників із більш ризикових активів у так звані захисні. Інвестувати в нього в середньостроковій перспективі варто також тому, що американська Федеральна резервна система раніше, ніж решта світових центробанків, оголосила про початок курсу на посилення своєї грошово-кредитної політики. Як відомо, такий монетарний вектор є одним з основних факторів підвищення вартості будь-якої світової валюти.

Євро вважається другою за популярністю грошовою одиницею світу відразу після американського долара. Але поки що Європейський Центробанк відстає від Федрезерва США в питанні нарощування базисної ставки, і, відповідно, економіка регіону просідає за своїми показниками.

dollar euro.jpg

Деякі закордонні експерти також висловлюють думку щодо ризикованості інвестицій у євро через російсько-українську війну, що розгорнулася прямо біля кордонів ЄС. Водночас їхні колеги з України вважають, що хвилюватися не варто: історично євро зарекомендував себе як стійка і насправді захищена валюта, здатна швидко відновитися після будь-якої кризи. До того ж військові дії у східній частині Європи тривають більше як рік і за цей час грошова одиниця хоч і знижувалася до паритету з доларом, але все ж таки продовжує торгуватися дорожче за нього. Зрештою, лінія фронту повільно, але вірно віддаляється від кордонів ЄС, оскільки українські війська стійко утримують оборону та показують успіхи в контрнаступальних операціях.

У результаті можемо з упевненістю сказати, що на початку 2023 року найбільш захищеними валютами світу продовжать бути долар і євро, які традиційно займають перші рядки цього списку багато десятиліть. Водночас українці можуть зберігати свої кошти від інфляції, що росте, та інших зовнішніх загроз у світових грошових одиницях, повідомляють на lblv.com. Поговоримо про п'ятірку найперспективніших із них далі.

d8f64baba22e4d1b073cf29183a49bd5.jpeg

Австралійський долар

Ця валюта є другою за об’ємом обігу на світовому валютному ринку. Вона довгий час утримує статус однієї з найстабільніших і найперспективніших грошових одиниць.

Прогнози експертів щодо австралійського долара позитивні, оскільки зазначена країна є одним із головних експортерів залізної руди, пшениці та вугілля для Китаю, чия економіка вважається однією з найсильніших у світі.

Більша частина попиту Піднебесної на сировину пояснюється її бажанням створювати на своїй території нові проєкти, пов'язані з інфраструктурою. Крім того, дана країна цікавиться вкладеннями в закордонні копальні, наприклад, у Південній Америці чи Африці.

Мало хто знає, що австралійський долар варто вважати найбільш захищеною національною валютою світу в прямому розумінні. Його банкнота створена не з паперу, а синтетичного полімеру, який на дотик більше схожий на бджолиний віск. Саме завдяки цьому такі купюри неможливо підробити чи швидко зіпсувати.

Чому ж українцям варто звернути увагу на цю грошову одиницю? Річ у тім, що економіка Австралії показує позитивну динаміку вже понад 30 років поспіль і зростає набагато швидше ніж німецька. Вона пережила багато тяжких ситуацій за цей час. Проте її нацвалюті вдалося зберегти статус однієї з найменш волатильних у парі з американським доларом.

Австралійський долар не користується популярністю серед українців як інвестиційний спосіб. Не зважаючи на це, ви можете використовувати його для урізноманітнення способів зберігання грошей.

f09df440-362c-4ab2-916f-38297e7f0ea5.jpeg

Швейцарський франк

Швейцарський франк – це валюта, яка прийнята одразу у двох країнах: самій Швейцарії та Ліхтенштейні. Вперше вона з'явилася в обігу в середині 18 століття. Нині її курс перебуває в режимі вільного плавання.

Стійкість цієї грошової одиниці є головною причиною того, чому вона так часто фігурує як резервна в інших країнах світу. Крім того, нацвалюта Швейцарії використовується в міжнародних транзакціях під час оплати комісій для реєстрації нових товарних марок.

Стабільність франка робить його особливо привабливим для інвесторів. У деяких українських банках до початку повномасштабної війни можна було відкрити депозит у цій грошовій одиниці. Високий ступінь надійності цього платіжного засобу компенсується невеликими відсотковими нарахуваннями.

Цікавий факт: до появи євро саме швейцарський франк вважався головною альтернативою долара на випадок, якщо економіка Сполучених Штатів раптом переживатиме труднощі. До 2000 року валюту було забезпечено доларом на 40%.

Експерти ЛБЛВ вважають, що зберігання частини коштів у швейцарських франках – це непогана інвестідея. Не тільки з тієї причини, що ця валюта має стабільний курс, а також тому, що ви завжди зможете здати її в багатьох обмінниках. Там приймають навіть дуже зношені банкноти, попри те, що сама грошова одиниця входить до групи екзотиків.

Багато хто лякається, дізнавшись, що розплатитися франками можна виключно у Швейцарії чи Ліхтенштейні. Якщо ваша головна мета – знайти максимально захищену валюту для збереження своїх грошей, це все ж таки один з найкращих і найбільш перевірених варіантів.

canadian-dollars-backgroundx9.jpg

Канадський долар

Ця грошова одиниця з 1934 року має прив'язку до американського долара і є однією з найстабільніших у світі. Її захищеність досягається завдяки підтримці потужної економіки та добре складеного плану з монетарного курсу.

Канадський долар використовується у транзакціях на глобальному ринку. Водночас він, як і інші основні валюти, не перебуває у вільному обігу.

Галузеві аналітики повідомляють, що курс цієї грошової одиниці залежить від руху американського долара, оскільки саме Сполучені Штати є ключовим партнером з торгів для Канади. Тому до того, як вкладатися, потрібно здійснити актуальний прогноз.

В цілому ж ця валюта цілком може вважатися захищеною й добре зарекомендувала себе для довгострокових вкладень.

0492317231.webp

Японська єна

Ще однією грошовою одиницею, якій валютні аналітики пророкують захищеність у 2023 році, вважається японська єна. Її стійкість насамперед пов'язана з економічним зростанням держави, валютними резервами та вкрай низьким розміром зовнішнього боргу. На сьогодні економіка Японії є однією з найбільших у світі.

Для вкладників, які шукають актив-притулок, єна є чудовим варіантом. Історично її частіше, ніж інші світові грошові одиниці обирали під час великих потрясінь на ринку, кризових періодів і навіть війни.

Крім того, Японія славиться чудовим кредитним рейтингом у міжнародних агентствах на кшталт Moody's та Standard & Poor's. Отже, її держоблігації є вкрай безпечним видом вкладень.

До того ж з усіх азійських економік японська єдина, яка в останні десятиліття вперто демонструвала стійке зростання, повідомляють експерти LBLV. Так, наприклад, Китай неодноразово уповільнював свої ключові показники через скорочення експорту на тлі коронавірусної пандемії.

billets-de-banque-roi-charles-iii-circulation.jpeg

Британський фунт стерлінгів

Фунт стерлінгів – це одна з найстаріших грошових одиниць світу, яка не тільки останнім часом, а й протягом усього свого існування неодноразово доводила власну захищеність. Аж до закінчення Другої світової війни він був провідним за обсягами обігу на світовому ринку, зрештою поступившись своїм місцем доларові. Фунт має підтримку золотом, а тому, якщо раптом в економіці Великобританії трапиться щось непередбачене, власники зможуть здійснити обмін банкнот на дорогоцінний метал.

 

Банк Англії – фінустанова, яка не тільки має величезну довіру, а й міцну репутацію стабільного держоргану. За його звітами слідкує весь світовий валютний ринок. Це говорить про важливість змін курсу грошової одиниці для глобальної економіки.

 

Ви можете придбати британський фунт стерлінгів для збереження своїх коштів. Він не вирізняється високою волатильністю, тому цілком забезпечить збереження заощаджень від впливу інфляції чи девальвації. До того ж йому пророкують зростання на 10-15% відносно долара в найближчому майбутньому.

 

Сьогодні британський фунт стерлінгів можна купити та без проблем обміняти не лише в будь-якій країні Європи, але також в Україні. Більшість обмінних пунктів готові запропонувати вам прибутковий курс. Водночас експерти закликають проявляти особливу пильність під час купівлі готівкової валюти. Річ у тім, що чимало купюр давно вийшли з обігу, або ж перебувають в активному процесі цього. Тому за власної необізнаності ви дуже легко можете натрапити на шахраїв. У lblv.com настійно рекомендують у питанні придбання фунта стерлінгів в Україні звертатися виключно до перевірених та надійних обмінників.

Що ж, тепер ви знаєте, які валюти можна сміливо придбати, маючи бажання зберегти свої кошти від різних ризиків. Купуючи грошові одиниці інших країн, пам'ятайте про правило диверсифікації, за якого обов'язково потрібно залишати частину грошей у гривні. При довгостроковому утримуванні частки коштів в іноземному еквіваленті ви не тільки збережете свої заощадження, але й зможете їх примножити. Нарешті, завжди ретельно перевіряйте купюри, аби мати впевненість у тому, що вони перебувають в обігу.

Партнерський проєкт LBLV та «Мінфіну»

logo-lblv.png
minfin.com.ua.png
minfincomua-logo-gre (1).png
  • Facebook social
  • Twitter social
  • YouTube social
  • Instagram social
  • Telegram social

Приєднуйтесь до нас в соц. мережах

Валюта

Фінанси

Про Minfin.com.ua

​© 2008-2024 ТОВ "МiнфiнМедiа". Код ЕГРПОУ: 35506859

Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки з гіперпосиланням виду: www.minfin.com.ua
Телефон: (044) 392-47-40
Дзвінок в межах території України з усіх номерів операторів мобільного та міського зв'язку за тарифами операторів
Графік роботи: понеділок - п'ятниця з 09:00 до 18:00
Юридична адреса: Україна, Київ, Вадима Гетьмана, 1-Б, 3 поверх

bottom of page